Umělci

Suzanne Vega

Spojené státy americké

OM25-LC, OM25-SR

www.suzannevega.com

Suzanne Vega je známá americká folková zpěvačka, skladatelka a hudební producentka věnující se hudbě již přes třicet let. Do povědomí fanoušků se zapsala zejména svými písněmi Luka, Tom's Diner, Left of Centre či Marlene on the Wall.

Per Gessle (Roxette)

Švédsko

D34-SR Black Line, D22-SR 12 Black Line

www.gessle.com

Per Håkan Gessle je švédský popový skladatel, zpěvák a kytarista. Je sólovým zpěvákem skupiny Gyllene Tider a dua Roxette, které založil společně se zpěvačkou Marií Fredriksson.

Glen Hansard

Irsko

Glen Hansard je irský zpěvák, autor písní a kytarista.  Kromě působení ve své domovské kapele The Frames tvořil Hansard také duo s českou zpěvačkou a klavíristkou Markétou Irglovou The Swell Season a společně natočili 2 alba. V roce 2006 si zahrál s Irglovou ve snímku Once. Za píseň Falling Slowly z filmu Once dostali v roce 2007 Oscara za nejlepší filmovou píseň.

„I have been playing this guitar and it is a true beauty, no doubt!“

Glen Hansard

David Koller

Česká republika

OM24-SR 12, G25-SR, OM35-SG

www.davidkoller.cz

David Koller je český zpěvák, skladatel, bubeník a hudební producent. Jedna z nevýraznějších osobností české rockové a populární hudby. Autor mnoha dnes již klasických hitů se nejvíce proslavil jako lídr skupiny Lucie, kde působil v letech 1987 až 2005. V roce 2014 obnovila skupina činnost. Účinkoval i v dalších hudebních formacích jako Kollerband, Pusa, Žentour, Pražský Výběr, Chinaski, Jasná Páka, Blue Effect a hostoval u mnohých kapel a projektů. Od roku 2006 vystupuje s vlastní kapelou jménem David Koller.

Diana Jones

Spojené státy americké

Diana Jones je americká zpěvačka a autorka písní. Pozornost kritiky a pozitivní ohlasy si vysloužila v roce 2006 albem My Remembrance of You. Vyhrála také řadu autorských soutěží.

Jamie Meyer

Švédsko

D22-SR 9 Black Line

www.jamiemeyer.net

Jamie Meyer je švédský zpěvák, kytarista, skladatel, vítěz hollywoodských L.A. Music Awards v kategorii "Best Singer/Songwriter", ve Švédsku nominovaný v kategoriích "Best Country Song" a "Best New Artist". Jeho kariéru odstartovala účast a 3. místo ve švédské pěvecké soutěži Popstars v roce 2002. V současné době cestuje mezi USA a Evropou, skládá, nahrává a koncertuje se svou 9-strunnou kytarou.

Juha Savela

Finsko

D19-CM CUT, D40

Juha Savela je kytarista z Finska hrající s operním pěvcem Waltterim Torikkou jak v duu, tak i kapelou Waltteri Torikka Trio, jejichž hudbu také aranžuje. Velmi nás těší svými slovy:

„The feeling of my fingertips on the strings of a Furch guitar is freedom. The D19-CM reacts every nuance of my playing as well as my personalities. I couldn't be happier.“

Albert Černý (Charlie Straight, Lake Malawi)

Česká republika

OOM33-SR, LJ10-CM

www.lakemalawimusic.com

Albert Černý je český zpěvák a kytarista. V letech 2006-2013 byl frontmanem skupiny Charlie  Straight, která během své krátké existence získala 4 hudební ocenění Anděl a vydala 2 alba. Po jejím rozpadu založil formaci Lake Malawi. V případě obou kapel je Černý  také autorem všech skladeb zpívaných výhradně v angličtině se zřetelným vlivem britského popu.  V roce 2017 vydali Lake Malawi své debutové album "Surrounded By Light". Kromě koncertování v tuzemsku má kapela za sebou i několik vystoupení v zahraničí.

Halm

Švédsko

D40, mandolína MF22-CM

www.halmcountry.com

Halm je mladá hudební skupina ze Švédska označující se sama jako „country/americana-band“ a hrající country a bluegrass. Po vydání svého třetího alba "Raised By The Fire" se stali také našimi umělci a potěšila nás jejich slova:

„It's amazing to have such well made and reliable instruments that always deliver! We are very happy to announce the partnership with premium guitar manufacturer Furch. We have played Furch guitars for some years now and could not be more excited to be a part of the Furch family and spread the word about these amazing instruments."

David Knopfler

Spojené království

OM34-SR

www.knopfler.com

David Knopfler je britský zpěvák, skladatel, kytarista, klavírista, básník a spisovatel. Se svým bratrem Markem Knopflerem založil v roce 1977 skupinu Dire Straits. V roce 1980 skupinu opustil a vydal se na sólovou dráhu. Vydal řadu alb a je i autorem filmové hudby.

Andi Almqvist

Švédsko

A17-23-SF, D20-CM

Andi Almqvist je švédský zpěvák, kytarista a skladatel, známý pochmurným, filmovým zvukem a texty o životě, smrti, odcizení a nefunkční lásce.

Alex Kabasser

Rakousko

G25-CR CUT, Bar24

www.alexkabasser.com

Alex Kabasser je rakouský fingerstylový kytarista. Má klasické hudební vzdělání a absolvoval konzervatoř v Grazu v oboru jazz a pop. Můžete ho vidět hrát na všechny naše kytary v produktových videích na našem kanálu YouTube.

Kipper

Spojené království

S23-CR 12

Kipper (vlastním jménem Mark Eldridge) je britský kytarista, klávesista a hudební producent, držitel Grammy a Emmy. Je znám především ze spolupráce s Gary Numanem a jako producent nejprodávanějšího sólového alba Stinga Brand New Day a platinových alb All This Time a Sacred Love.

„Furch Guitars made a most beautiful guitar to my specification and immediately I fell in love with my 12-string Furch, tonally, visually, and for its playability.“

Kipper

Adrian Bellue

Spojené státy

G23-CR CUT

www.adrianbellue.com

Adrian Bellue je fingerstylový kytarista, který využívá jedinečné techniky hry na akustickou i elektrickou kytaru a komponuje krásnou, složitou a progresivní hudbu.

Thom Artway

Česká republika

Thom Artway, vlastním jménem Tomáš Maček, je český pop-folkový zpěvák a muzikant. Patří ke generaci mladých písničkářů, kteří vyrůstali s kytarou v ruce na ulicích světových měst.

Jako busker začínal u Lennonovy zdi v Praze na Malé Straně. V roce 2013 nahrál EP Still Standing Unknown. V této době také strávil pět měsíců v Austrálii, kde se věnoval cestování a pouličnímu hraní.

První singl I Have No Inspiration byl vydán v roce 2015 a zaznamenal obrovský úspěch. Skladba se okamžitě stala hitem a na více než rok a půl ovládla přední příčky českých hitparád.

Následovalo očekávané debutové album s názvem Hedgehog, které vyšlo v září 2016. Za desku získal Thom Artway hned dvě ceny Akademie populární hudby Anděl 2016, a to v kategoriích Zpěvák roku a Objev roku.

Poté vydal své druhé album Still Standing in the Unknown a je také výhercem projektu Czech Fresh, který je zaměřen na podporu exportu české hudby do zahraničí.

Voxel

Česká republika

LJ10-CM, OOM35-SR

Voxel, vlastním jménem Václav Lebeda, je český folkpopový zpěvák a písničkář. Moc nás těší jeho slova:

„Furch je jistota, tradice a hlavně nádherný zvuk, který mě nepřestává (v dobrém) překvapovat a ještě nikdy mě nezradil. A právě proto si jinou kytaru k sobě už nedokážu představit."

Light and Love

Česká republika

OM35-MM

Bratrské duo z Nového Jičína na sebe upozornilo hity jako Blueberry Sky nebo Calling, které patřily k nejhranějším skladbám v českých rádiích. V září 2016 vydali debutovou desku s názvem Surrender To The Stars.

Maia Hirasawa

Švédsko/Japonsko - D32-SM

Erik Söderlind

Švédsko - GNc2-CW

Luxuslärm

Německo - B61-CM5

Alessandro "Asso" Stefana

Itálie - GNc4-CR

Sergey Vishnyakov

Ruská federace - G24-SF CUT

Kiz (Oceans)

Spojené království - D24-SR CUT

Maťo Harich

Slovensko - OM33-SR Blackline, LJ10-CM

Sebastian

Česká republika - D34-SR, D24-SF CUT

Matěj Homola (Wohnout)

Česká republika - LJ10-CM

Jaroslav Albert Kronek (Alband)

Česká republika - G Yellow CR CUT

Jamie Winchester

Irsko - OM34-SR, D22-SR

The Fellas

Česká republika - S25-CR

Oskar Petr

Česká republika - Sil DX 61-CM, S23-SF CUT

Michal Pelant

Česká republika - D33-SR

Damian Lynn

Švýcarsko - G23-CR CUT

Tomi Tajakka, Matias Haavisto (Steve ´N´ Seagulls)

Finsko - D34-SR, OOM34-SR

Xavier Baumaxa

Česká republika - D23-SF CUT, LJ10-CM, GNc4-SR

Aneta Langerová

Česká republika - D23-CR

Magda Piskorczyk

Polsko - B61-CM, DX 61-CM

Xindl X

Česká republika - OM34-SR, MF22-SF

Donovan Raitt

Spojené státy - G23-CC CUT

Ian Yvese

Česká republika - D25-SK CUT, D25-SK 12 CUT

Roman Helcl (November 2nd)

Česká republika - OM33-SR, OOM35-SR, MF22-SF

František Černý (Čechomor)

Česká republika - OM23-CR

Róbert Hrutka

Maďarsko - G42-CR CUT

Mirai

Česká republika - OOM34-SR

Michal Němec (Jablkoň)

Česká republika - C21-CM, A17-40-CM

Vlasta Redl

Česká republika - mnoho nástrojů

Michael Vašíček

Česká republika - MF21-CM, F22-SR, SilFolk 63-SR

Nebe

Česká republika - RS34-SR, Bar22-SR

Paul Batto

Slovinsko - G23-SF CUT, FN23-CR

Věra Martinová

Česká republika - OM25-CR CUT, LJ10-CM

Miroslav "Míša" Leicht

Česká republika - D32-SM

Arkadiusz Wasik

Polsko - S24-SR CUT

Petra "Šany" Šanclová

Česká republika - G25-CR CUT

Jonathan Lawson (The Railers)

Spojené státy - LJ10-CM