Umělci

Suzanne Vega

Spojené státy americké

OM25-LC, OM25-SR

www.suzannevega.com

Suzanne Vega je známá americká folková zpěvačka, skladatelka a hudební producentka věnující se hudbě již přes třicet let. Do povědomí fanoušků se zapsala zejména svými písněmi Luka, Tom's Diner, Left of Centre či Marlene on the Wall.

Per Gessle (Roxette)

Švédsko

D34-SR Black Line, D22-SR 12 Black Line

www.gessle.com

Per Håkan Gessle je švédský popový skladatel, zpěvák a kytarista. Je sólovým zpěvákem skupiny Gyllene Tider a dua Roxette, které založil společně se zpěvačkou Marií Fredriksson.

Glen Hansard

Irsko

G23-CR

www.glenhansardmusic.com

Glen Hansard je irský zpěvák, autor písní a kytarista.  Kromě působení ve své domovské kapele The Frames tvořil Hansard také duo s českou zpěvačkou a klavíristkou Markétou Irglovou The Swell Season a společně natočili 2 alba. V roce 2006 si zahrál s Irglovou ve snímku Once. Za píseň Falling Slowly z filmu Once dostali v roce 2007 Oscara za nejlepší filmovou píseň.

David Koller

Česká republika

OM24-SR 12, G25-SR, OM35-SG

www.davidkoller.cz

David Koller je český zpěvák, skladatel, bubeník a hudební producent. Jedna z nevýraznějších osobností české rockové a populární hudby. Autor mnoha dnes již klasických hitů se nejvíce proslavil jako lídr skupiny Lucie, kde působil v letech 1987 až 2005. V roce 2014 obnovila skupina činnost. Účinkoval i v dalších hudebních formacích jako Pusa, Žentour, Pražský Výběr, Chinaski, Jasná Páka, Blue Effect a hostoval u mnohých kapel a projektů. Od roku 2006 vystupuje s vlastní kapelou David Koller band.

Diana Jones

Spojené státy americké

D32-SM

www.dianajonesmusic.com

Diana Jones je americká zpěvačka a autorka písní. Pozornost kritiky a pozitivní ohlasy si vysloužila v roce 2006 albem My Remembrance of You. Vyhrála také řadu autorských soutěží.

Jamie Meyer

Švédsko

D22-SR 9 Black Line

www.jamiemeyer.net

Jamie Meyer je švédský zpěvák, kytarista, skladatel, vítěz hollywoodských L.A. Music Awards v kategorii "Best Singer/Songwriter", ve Švédsku nominovaný v kategoriích "Best Country Song" a "Best New Artist". Jeho kariéru odstartovala účast a 3. místo ve švédské pěvecké soutěži Popstars v roce 2002. V současné době cestuje mezi USA a Evropou, skládá, nahrává a koncertuje se svou 9-strunnou kytarou.

Juha Savela

Finsko

D19-CM CUT, D40

Juha Savela je kytarista z Finska hrající s operním pěvcem Waltterim Torikkou jak v duu, tak i kapelou Waltteri Torikka Trio, jejichž hudbu také aranžuje. Velmi nás těší svými slovy:

„The feeling of my fingertips on the strings of a Furch guitar is freedom. The D19-CM reacts every nuance of my playing as well as my personalities. I couldn't be happier.“

Calum Graham

Kanada

OM25-SR

www.calumgraham.com

Calum Graham je kanadský fingerstylový kytarista, zpěvák a autor písní. Ve svých 22 letech byl časopisem Acoustic Guitar označen za jednoho z jejich 30 nejlepších kytaristů pod 30.

Halm

Švédsko

D40, mandolína MF22-CM

www.halmcountry.com

Halm je mladá hudební skupina ze Švédska označující se sama jako „country/americana-band“ a hrající country a bluegrass. Po vydání svého třetího alba "Raised By The Fire" se stali také našimi umělci a potěšila nás jejich slova:

„It's amazing to have such well made and reliable instruments that always deliver! We are very happy to announce the partnership with premium guitar manufacturer Furch. We have played Furch guitars for some years now and could not be more excited to be a part of the Furch family and spread the word about these amazing instruments."

David Knopfler

Spojené království

OM34-SR

www.knopfler.com

David Knopfler je britský zpěvák, skladatel, kytarista, klavírista, básník a spisovatel. Se svým bratrem Markem Knopflerem založil v roce 1977 skupinu Dire Straits. V roce 1980 skupinu opustil a vydal se na sólovou dráhu. Vydal řadu alb a je i autorem filmové hudby.

Andi Almqvist

Švédsko

A17-23-SF, D20-CM

Andi Almqvist je švédský zpěvák, kytarista a skladatel, známý pochmurným, filmovým zvukem a texty o životě, smrti, odcizení a nefunkční lásce.

Alex Kabasser

Rakousko

G25-CR CUT, Bar24

www.alexkabasser.com

Alex Kabasser je rakouský fingerstylový kytarista. Má klasické hudební vzdělání a absolvoval konzervatoř v Grazu v oboru jazz a pop. Můžete ho vidět hrát na všechny naše kytary v produktových videích na našem kanálu YouTube.

Kipper

Spojené království

S23-CR 12

Kipper (vlastním jménem Mark Eldridge) je britský kytarista, klávesista a hudební producent, držitel Grammy a Emmy. Je znám především ze spolupráce s Gary Numanem a jako producent nejprodávanějšího sólového alba Stinga Brand New Day a platinových alb All This Time a Sacred Love.

Adrian Bellue

Spojené státy

G23-CR CUT

www.adrianbellue.com

Adrian Bellue je fingerstylový kytarista, který využívá jedinečné techniky hry na akustickou i elektrickou kytaru a komponuje krásnou, složitou a progresivní hudbu.

Thom Artway

Česká republika

D35-SR

www.thomartway.com

Thom Artway, vlastním jménem Tomáš Maček, je český pop-folkový zpěvák a muzikant. Patří ke generaci mladých písničkářů, kteří vyrůstali s kytarou v ruce na ulicích světových měst.

Jako busker začínal u Lennonovy zdi v Praze na Malé Straně. V roce 2013 nahrál EP Still Standing Unknown. V této době také strávil pět měsíců v Austrálii, kde se věnoval cestování a pouličnímu hraní.

První singl I Have No Inspiration byl vydán v roce 2015 a zaznamenal obrovský úspěch. Skladba se okamžitě stala hitem a na více než rok a půl ovládla přední příčky českých hitparád.

Následovalo očekávané debutové album s názvem Hedgehog, které vyšlo v září 2016. Za desku získal Thom Artway hned dvě ceny Akademie populární hudby Anděl 2016, a to v kategoriích Zpěvák roku a Objev roku.

Poté vydal své druhé album Still Standing in the Unknown a je také výhercem projektu Czech Fresh, který je zaměřen na podporu exportu české hudby do zahraničí.

Voxel

Česká republika

LJ10-CM, OOM35-SR

Voxel, vlastním jménem Václav Lebeda, je český folkpopový zpěvák a písničkář. Moc nás těší jeho slova:

„Furch je jistota, tradice a hlavně nádherný zvuk, který mě nepřestává (v dobrém) překvapovat a ještě nikdy mě nezradil. A právě proto si jinou kytaru k sobě už nedokážu představit."

Light and Love

Česká republika

OM35-MM

Bratrské duo z Nového Jičína na sebe upozornilo hity jako Blueberry Sky nebo Calling, které patřily k nejhranějším skladbám v českých rádiích. V září 2016 vydali debutovou desku s názvem Surrender To The Stars.