Povrchová úprava

Naše kytary přicházejí s řadou povrchových úprav, a ačkoliv primární účel povrchové úpravy je chránit nástroj a plnit estetickou funkci, může také výrazně ovlivnit rezonanci dřeva a zlepšit tak hratelnost a kvalitu samotného zvuku.

High-glossy Finish

UV lak, který používáme jako hlavní součást našich povrchových úprav byl v průběhu let intenzivně vyvíjen v dnes již neuvěřitelně přesný proces stříkání, broušení a měření tloušťky laku. Výsledná vrstva je tenká a konzistentní, aby maximalizovala rezonanční vlastnosti a zároveň poskytla dokonalou ochranu. Finální vrstvě lesku je věnována maximální pozornost, co se týká hladkosti povrchu a kvality leštění a tím je na kytarách Furch dosaženo úrovně odrazivost až 85%.

Vintage Finish

Vintage provedení využívá stejné technologie a výhody UV-lakování jako náš vysoce lesklý povrch, včetně preciznosti výrobních procesů. V konečné fázi je vrchní vrstva upravena ručním rozlešťením tak, aby povrch kytary dostal příjemný nádech tradičních nástrojů.

Satin Finish

Základem pro vytvoření příjemného matného povrchu je opět UV lakování, které poskytuje jak ochranu, tak vylepšení rezonančních vlastností kytary. Vrchní saténová vrstva dodává minimalistický vzhled a je v mnoha případech zajímavou alternativou k lesklému povrchu.

Open-Pore Finish

Jedná se o tenkovrstvou povrchovou úpravu, která ponechává odhalené hluboké přirozené póry exotických dřevin a ponechává materiálu přirozené zvukové charakteristiky podobně jako při olejovaném povrchu, nicméně v tomto případě s výrazně lepší ochranou nástroje.

Smooth-Slide Satin Finish

Volný pohyb ruky po krku a hmatníku je zásadní pro hudební přednes a tento typ saténového povrchu optimalizuje hratelnost nade vše a umožňuje klouzat plynule z akordu do akordu.