Podpora a záruka

Na všechny kytary Furch je poskytována 3-letá záruka. Záruka se nevztahuje na mechanické poškození nebo poškození způsobené klimatickými podmínkami jako např. působením vysoké nebo nízké vhkosti a teploty. Záruka se nevztahuje na škody způsobené nesprávným zacházením, nedostatečnou péčí, na škody způsobené neodbornými (neautorizovanými) postupy opravy nebo servisními zásahy.

Mechanické poškození

Ochrana před fyzickým poškozením je nanejvýš důležitá pro dlouhodobé udržení vynikajícího stavu vašeho nástroje. Všechny kytary Furch jsou dodávány s vysoce kvalitním gig–bagem nebo v pevném pouzdru Hiscox. V obou případech je obal navržen s cílem poskytnout nejlepší ochranu ve své třídě. S Vaším nástrojem zacházejte opatrně a v případě jakéhokoliv poškození se obraťte na svého prodejce Furch o radu jak zajistit opravu Vašeho nástroje.

Vlhkost

Vlhkost může mít vliv na hratelnost a stav vašeho nástroje. Ideální prostředí pro kytaru je v rozsahu 40% - 65 % relativní vlhkosti vzduchu. V prostředí s nízkou vlhkostí horní resonanční deska kytary může poklesnout, což následně způsobí snížení dohmatu a drnčení strun nebo v extrémních případech může horní resonanční deska kytary prasknout. Na druhé straně vysoká vlhkost může způsobit, že se horní resonanční deska kytary vyklene, což následně způsobí zvýšení dohmatu a obtížnou hratelnost nástroje. Věnujte prosím zvýšenou pozornost prostředí ve kterém Vaši kytaru ukládáte. Doporučujeme použití zvlhčovače nebo odvlhčovače (absorbéru vlhkosti) umístěného uvnitř pouzdra ve kterém je kytara uložena (v závislosti na konkrétních podmínkách relativní vzdušné vlhkosti). Přibližně po prvním roce života vaší kytary se bude vliv vlhkosti na materiál kytary postupně zmenšovat. Naše kytary jsou navrženy tak, aby poskytovaly co nejlepší stabilitu v měnících se podmínkách, aniž by se snížila kvalita zvuku. Neváhejte a obraťte se na prodejce kytar Furch, který Vám rád pomůže s nastavením nebo seřízením Vašeho nástroje.

Servisní balíček

Pro vaše pohodlí je ke každé kytaře přiložen Servisní balíček s několika díly a nástroji, které vám umožní snadnější servis a nastavení našich nástrojů během a i po skončení záruční doby. Servisní balíček obsahuje hexagonální imbusový klíč pro nastavení výztuže krku, náhradní pražce, několik náhradních kolíčků do kobylky a podložku sedlového pražce pro zvýšení dohmatu pokud byste si to tak přáli.

Struny

Všechny naše 6 strunné kytary jsou navrženy a testovány za použití strun Elixir 012-053 bronz (Br), nebo fosfor - bronz (Ph-Br). Je možné použít i vyšší tah strun a to až do síly 013-056 bez omezení záruky. Kytara s výrazně vyšším nebo nižším tahem strun, než je standardní 012-053, může vyžadovat dodatečné nastavení výztuže krku a / nebo seřízení dohmatu (výšky strun) a to po několika týdnech jak se krk nástroje a horní resonanční deska přizpůsobují novému tahu.